Leśnik i Paragraf liderami na półmetku

Dodano: 28.12.2020

Wróć do aktualności

Zakończyła się pierwsza runda Ostródzkiej Ligi Siatkówki. Na półmetku rozgrywek, odbywających się w dużej hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. Kościuszki, przewodzą Leśnik (I liga) oraz Paragraf 22 (II liga).

Piętnastego grudnia pierwszoligowcy rozegrali przedostatnią serię meczów pierwszej rundy. Dwie najwyżej sklasyfikowane ekipy w tabeli – Sigma i Leśnik pokonały odpowiednio Tech-Bet oraz Buder GA w trzech setach, jednak różnice w każdej partii były bardzo minimalne. Czterech odsłon potrzeba było do wyłonienia zwycięzcy w starciu Libry Brzydowo z Constractem. Lepszy okazał się ten drugi, który zainkasował ważne trzy punkty do ligowej tabeli.

Dwa dni przed Wigilią najwięcej emocji dostarczyły Buder, a także Tech-Bet. Pięć setów, wiele zwrotów akcji i ostatecznie tie-break wygrany do dwunastu oraz dwa punkty do ligowej tabeli znalazły się po stronie drugiego z wyżej wymienionych zespołów. Sprawę wygranej pomiędzy Leśnikiem, a Constractem szybko wyjaśnił prowadzący w tabeli Leśnik, który uporał się z rywalem w trzech setach. Ostatni pojedynek w ramach tej serii spotkań: Sigma Stretch – TOP Team został rozstrzygnięty walkowerem na korzyść Sigmy.

Po raz ostatni w 2020 roku przy siatce znaleźli się zawodnicy również rywalizujący w niższej lidze. Najszybciej sprawę wygranej załatwiło Tyrowo, które wypunktowało TOMY. Jedną partię więcej rozegrały 3CM z Morlinami, ale po czterosetowej batalii zwyciężyli Ci drudzy. Ciekawie było w pojedynku pomiędzy liderem – Paragrafem 22 a trzecim Liderem 50+. Faworyt prowadził 2:0, jednak nieoczekiwanie Lider doprowadził do piątego seta. Ostatecznie Paragraf wygrał w tie-breaku 15:8  utrzymał serię zwycięstw.