Paragraf lepszy od Gwarka, Straż mistrzem Ligi Oldboyów!

Dodano: 08.02.2022

Wróć do aktualności

Tylko jedno spotkanie zostało rozegrane podczas poniedziałkowego wieczoru z Ligą Oldboyów. Gwarek mierzył się w bardzo ciekawym spotkaniu z Paragrafem. Drugi zaplanowany mecz: Straż 50+ – Vel Dąbrówno zakończył się walkowerem na korzyść tych pierwszych. Tym samym Straż zapewniła sobie mistrzostwo ostródzkiej Ligi Oldboyów.

Pierwszy set nie zapowiadał większych emocji w tej konfrontacji. Gwarek wygrał pierwszego seta do siedemnastu i pewnie kroczyła po zwycięstwo. Sytuacja zmieniła się jednak diametralnie w drugiej partii, ponieważ Paragraf zwyciężył do 21 i doprowadził do wyrównania. Decydująca odsłona to prawdziwy siatkarski „rollercoaster”. Gwarek grał dobrze, spokojnie prowadził, a wszystko szło zgodnie z planem do stanu 22:17. Później jednak coś się „zacięło”, a niemoc siatkarzy Gwarka skrupulatnie wykorzystał Paragraf, wygrywając do 23, a cały pojedynek 2:1.

Do końca Ligi Oldboyów pozostały już tylko dwie kolejki. Pewnym jest, że mistrzem będzie Straż, a na ostatnim miejscu znajdzie się Vel Dąbrówno. Ciekawa walka zapowiada się o drugie miejsce, a ligowym wicemistrzostwem zainteresowane są Paragraf, Gwarek i Morliny. W tym momencie, najbliżej tego celu jest Paragraf, jednak zarówno Gwarek jak i Morliny mają do rozegrania zaległe mecze.