Ruszyły Ligi siatkówki amatorów w OCSiR!

Dodano: 14.11.2022

Wróć do aktualności

Wystartowały rozgrywki w Amatorskich ligach siatkówki w sezonie 2022/2023, organizowanych przez Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji. Już pierwsza kolejka I rundy w I lidze sypnęła niespodziankami. Debiutujący w rozgrywkach zespół „PKS Mazury” wygrał z ubiegłorocznym mistrzem Ostródy drużyną „Sigma Stretch” po pięciosetowym pojedynku 3 : 2 (-20,-20,22,22,11). Należy dodać, że u zwycięzców najlepiej punktował Arkadiusz Sółkowski – były zawodnik „Sigma Stretch”. Przy prowadzeniu 2 : 0 w setach, w trzecim secie spotkania kontuzji doznał Mateusz Jaworski („Sigma Stretch”).

Po zaciętej pięciosetowej walce młodzi adepci siatkówki z drużyny SMS II (ubiegłoroczny mistrz II ligi) pokonali zespół SMS I (wicemistrz I ligi z ubiegłego sezonu) w większości złożony z trenerów Szkoły Mistrzostwa Sportowego. SMS I prowadził już 2:0 w setach, ale młodzież wyrównała wynik na 2;2, aby wygrać 5 set 15:13. Wynik meczu 3:2 dla SMS II (-23,-19,17,16,13).

Nadspodziewanie łatwo  „Buder GA” pokonał trzeci zespół ubiegłego sezonu „Tech-Bet” w setach

3 : 0 (22,9,17).

W II lidze siatkówki nie było niespodzianki w żadnym ze spotkań. Debiutanci – zespoły „FC Zakolaki” i „Spartakus Squad” nie wygrali ani jednego seta z doświadczonymi w bojach siatkarskich „Liderem” i „Paragraf 22”

Wyniki meczów 1 kolejki:

Paragraf 22 – Spartakus Squad  3 : 0 (15,14,14)

Lider – FC Zakolaki                   3 : 0 (19,17,13)

We wtorek 15.11.2022r. (początek spotkań o godzinie 20:00) zapraszamy na 2 kolejkę spotkań w I lidze siatkówki: