Sensacyjny czwartek w II lidze

Dodano: 25.02.2022

Wróć do aktualności

To była jedna z najbardziej sensacyjnych kolejek w historii II ligi siatkówki. Wielkie emocje i zaskakujące wyniki tak w skrócie można opisać to, co działo się w czwartkowy wieczór na parkiecie hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. Kościuszki.

Dziesiąte zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach zanotował SMS II, który praktycznie zapewnił sobie mistrzostwo i awans do pierwszej ligi. Wynik 3:0 z Liderem 50+ co prawda nie był niespodzianką, lecz Lider pokazał wolę walki, przegrywając wszystkie sety do dwudziestu.

Aspiracje do zajęcia trzeciego miejsca na koniec sezonu poważnie zgłosiło Tyrowo. Tym razem występując w pięcioosobowym składzie dokonało niemałej sensacji. W trzech setach czwarty obecnie zespół tabeli wygrał z wiceliderem jakim jest SMS III. Co ciekawe, pierwsze dwa sety zaskakująco łatwo przyszły graczom Tyrowa. W trzecim jednak musieli gonić rywala, a także bronić piłki setowej przy stanie 23:24. Szczególnie dobrze funkcjonowała zagrywka i blok, co pozwoliło wywalczyć bardzo ważne trzy „oczka”.

Najdłużej trwającym spotkaniem i w zasadzie jedynym,  w którym rozgrywano więcej niż trzy odsłony była konfrontacja zespołu TOMY z Paragrafem. Obu ekipom tak spodobało się „pod siatką”, że postanowili wyłonić zwycięzcę w tie-breaku, który dodatkowo zakończył się na przewagi. Ostatecznie 17:15 w decydującej partii niespodziewanie wygrali gracze TOMY, mimo iż przegrywali już w pewnym momencie 8:12. Szanowanie piłki, skuteczne ataki, konsekwentne zdobywanie kolejnych punktów oraz idealny pojedynczy blok przy piłce meczowej pozwoliło dla ostatniej drużyny drugoligowego zestawienia odnieść upragnione pierwsze zwycięstwo.

Wyniki czwartkowych spotkań:

TOMY – Paragraf 22 3:2 (23:25, 25:21, 19:25, 25:21, 17:15)

SMS III – Tyrowo 0:3 (22:25, 18:25, 24:26)

SMS II – Lider 50+ 3:0 (25:20, 25:20, 25:20)

7 TOMY 11 2 5:32 679:903 VII

Na początek marca została zaplanowana przedostatnia seria spotkań. Już 3 marca o godz. 20:00 Lider zagra z SMS III, Paragraf z Tyrowem, a Morliny skonfrontują się z TOMY.

Boisko 1: Lider 50+ – SMS III

Boisko 2: Paragraf 22 – Tyrowo

Boisko 3: Morliny – TOMY