Siatkarze II ligi zakończyli długi sezon

Dodano: 21.04.2023

Wróć do aktualności

W hali sportowo-widowiskowej OCSiR przy ul. Kościuszki 22A  siatkarze amatorzy z II ligi zakończyli  w dniu 20 kwietnia 2023r. wyjątkowo długi sezon 2022/2023. Od listopada 2022r. do kwietnia 2023r. drugoligowcy (osiem drużyn) rozgrywali systemem „każdy z każdym” dwie rundy. W przedostatniej kolejce rozgrywek w dniu 18 kwietnia 2023r. drużyna Morlin przegrywając z Paragraf 22 (1 : 3 w setach) przekreśliła sobie szanse zajęcia trzeciego miejsca w II lidze. W ostatniej kolejce ligi miało się rozstrzygnąć w bezpośrednim spotkaniu pomiędzy Liderem i Paragraf 22, która z tych ekip zajmie trzecie miejsce. Każda wygrana Lidera gwarantowała tej drużynie trzecie miejsce. Wcześniej ustalona została kolejność pozostałych drużyn w końcowej tabeli. Najważniejsze pierwsze miejsce premiowane awansem do I ligi w przyszłym sezonie zapewnili sobie wcześniej zawodnicy Legends Olsztyn, a na drugim miejscu rozgrywki zakończyli młodzi siatkarze z SMS III. Miejsca od piątego do ósmego zajęły kolejno drużyny: Morliny, Odloty, FC Zakolaki i Spartakus Squad. Do ostatniej piłki piątego seta ważyły się losy trzeciego miejsca. Paragraf 22 prowadził w setach 2:1, ale Lider wygrał wyraźnie czwartego seta i wyrównał na 2:2 w setach stan meczu. W piątym secie Lider prowadził już 8:5, ale Paragraf 22 doprowadził do remisu 13;13. Decydujące piłki to dwa skuteczne ataki siatkarzy Lidera i oni cieszyli się z trzeciego miejsca w lidze. Niespodziewanie niepokonany do ostatniej kolejki zespół Legends Olsztyn (stracił do ostatniej kolejki tylko jednego seta) przegrał z młodymi siatkarzami z SMS III 0:3! Równie sensacyjnie zakończył się mecz pomiędzy Spartakus Squad i Morlinami. W ostatniej kolejce pierwsze zwycięstwo w lidze 3:2 zanotował Spartakus Squad i pomimo zajęcia ostatniego ósmego miejsca w rozgrywkach siatkarze Spartakusa powiedzieli, że są spełnieni dzięki temu zwycięstwu.

Wyniki 10 kolejki II rundy – 20.04.2023r.:

SPARTAKUS SQUAD – MORLINY   3:2 (21,-18,-21,21,15)

LEGENDS OLSZTYN – SMS III         0:3 (-18,-27,-16)

LIDER – PARAGRAF 22                    3:2 (-23,26,-19,16,13)

Wyróżnieni zawodniczki i zawodnicy wybrani przez pozostałe zespoły: Laura Jasińska (Odloty), Leszek Piekut (Morliny), Andrzej Olszewik (Lider), Sebastian Radziak (Paragraf 22), Damian Wiszniewski (Spartakus Squad). Kornel Czajkowski (FC Zakolaki), Mateusz Bożejewicz (SMS III) i Maciej Kamiński (Legends Olsztyn).

Wszystkie zespoły uczestniczące w rozgrywkach otrzymali puchary, a wyróżnieni statuetki i upominki od organizatora ligi Ostródzkiego Centrum sportu i Rekreacji. Do zobaczenia w przyszłym sezonie. Końcowa tabela II ligi siatkówki dostępna w zakładce „Ligi” na naszej stronie internetowej.