Sigma Stretch mistrzem I ligi siatkówki !

Dodano: 01.03.2023

Wróć do aktualności

W ostatnim dniu lutego 2023r. siatkarze I ligi siatkówki walczyli o mistrzowski tytuł. Wiadomo było przed ostatnią kolejką rozgrywek, że obronienie mistrzowskiego tytułu sprzed roku przez Sigmę Stretch zapewni im w meczu z PKS Mazury zwycięstwo za 3 punkty (3:0, lub 3:1 w setach). Zmobilizowani siatkarze Sigmy Stretch nie pozostawili złudzeń przeciwnikom wygrywając 3:0 (25:12,25:15,25:14). Trzeba dodać, iż PKS Mazury, jako debiutant w I lidze zajął dobre czwarte miejsce , a w I rundzie pokonał aktualnych mistrzów Ostródy 3:2 w setach!

Wynik bezpośredniego meczu pomiędzy siatkarską młodzieżą z SMS II, a ekipą SMS I złożoną głównie z trenerów Szkoły Mistrzostwa Sportowego decydował, po szybkim zwycięstwie Sigmy Stretch, o drugim miejscu w I lidze. Dwa wygrane sety dawałyby drugie miejsce SMS II. Pierwszy set młodzież wygrała 25:17 i wydawało się, że cel osiągnie. Sety dwa i trzy bez problemu wygrała drużyna SMS I (25:21 i 25:14). Do ostatniej piłki czwartego seta trwała walka, którą ostatecznie wygrał SMS I (25:23)- cały mecz 3:1 i zajął drugie miejsce na podium mając przy tej samej ilości zdobytych punktów, lepszy stosunek setów w całych rozgrywkach.

Ostatnią kolejkę ligi sędziowali zawodnicy z drużyny Constractu mając zapewnione przed ostatnią kolejką piąte miejsce w rozgrywkach. Meczem „przyjaźni” można nazwać pojedynek pomiędzy TECH-BET i Buder GA, gdyż miejsca w tabeli były już rozstrzygnięte tydzień wcześniej. Siatkarze TECH-BET niestety spadli do II ligi, a Buder GA zajął szóste miejsce. Wynik spotkania: TECH-BET – Buder GA 3 : 1 ( 25:22,23:25,25:18,25:23).

Tradycyjnie wybrani zostali najlepsi siatkarze i siatkarka (SMS I) w swoich drużynach. W SMS I – Iwona Kulińska, Sigma Stretch – Mateusz Szymański, SMS II – Jakub Sałacki, PKS Mazuty – Mateusz Tadejewski, Constract – Kamil Gorczyca, Buder GA – Paweł Gołębiewski i TECH-BET – Piotr Damięcki. Wyróżnieni otrzymali statuetki i gadżety.

Wszystkie drużyny otrzymały od organizatora ligi – OCSiR puchary, a zawodnicy trzech najlepszych drużyn nagrody rzeczowe. Dziękujemy siatkarzom I ligi i do zobaczenia w hali widowiskowo-sportowej OCSiR w następnym sezonie, a już niedługo podczas turniejów siatkówki plażowej na boiskach Plaży Miejskiej nad Jeziorem Sajmino.