W II lidze Lider goni Leśników, Tyrowo i Zalewo wygrywają, a Grunwald z pierwszym punktem

Dodano: 12.01.2024

Wróć do aktualności

Zakończyła się przedostatnia kolejka pierwszej rundy II ligi siatkówki. W miniony czwartek zwycięstwa odnosiły Lider, Zalewo oraz Tyrowo. W połowie usatysfakcjonowany może być również Grunwald, ponieważ zainkasował premierowy punkt do ligowej tabeli.

Dość niespodziewanie jako pierwsze zakończyło się spotkanie Lidera z Morlinami. Przed tą serią obie drużyny były „sąsiadami” w tabeli i wydawało się, że ten mecz może potrwać nawet pięć setów. Tak się jednak nie stało, ponieważ Lider zagrał konsekwentnie, a Morliny nie weszły idealnie w czwartkową rywalizację. Pierwsze dwa sety zakończyły się do 18 i 19. Będący „pod presją” zespół Morlin z akcji na akcję prezentował się coraz lepiej i powoli się rozpędzał. Na to nie pozwolili jednak przeciwnicy. Kluczowa okazała się trzecia partia, która zakończyła się wynikiem 25:23.

Kolejne trzy punkty zainkasowało Tyrowo. Po zwycięstwie nad Zalewem, tym razem pokonali Smykówko. Pojedynek zakończył się w czterech odsłonach, co na pewno zasługuje na pochwałę dla Smykówka. To ich dopiero drugie spotkanie, w którym urwali seta rywalowi (wcześniej wygrali 3:2 z Zalewem).

Przed swoją wielką szansą na premierowe zwycięstwo stał Grunwald. Siatkarze tego zespołu prowadzili już 2:1 z Zalewem, jednak tego prowadzenia kolokwialnie mówiąc „nie dowieźli”. Przegrali czwarty set, a w piątym wyraźnie ulegli w końcówce. Tie-break był wyrównany do stanu 8:8, jednak później 7 piłek z rzędu wygrało Zalewo i mecz zakończył się na ich korzyść 3:2.

Po ośmiu rozegranych seriach spotkań (zaległa trzecia kolejka I rundy zostanie rozegrana 8 lutego) w tabeli prowadzą Leśnicy. Zmianę mamy na drugiej pozycji. Lider przeskoczył Paragraf, jednak ten duet będzie miał na celu dogonienie Leśników. Czwarte są Morliny, a bezpieczne piąte miejsce zajmuje Tyrowo. Dalej Zalewo i Smykówko. Zestawienie zamyka Grunwald, który w ostatniej kolejce wywalczył pierwszy punkt w tegorocznych rozgrywkach.