Gorący tydzień w hali OCSiR

Dodano: 08.01.2024

Wróć do aktualności

Siatkówka i tenis stołowy – te dwie dyscypliny będą dominować w najbliższym tygodniu w hali OCSiR przy ul. Kościuszki 22a. W poniedziałek, wtorek i czwartek zagrają siatkarze, a w środę do stołów powróci pingpongowa rzesza zapaleńców biorących udział Amatorskiej Lidze Tenisa Stołowego (ALTS). Dużo będzie działo się także w weekend, ponieważ od piątku do niedzieli trwać będzie 5.Grand Prix Polski Weteranów.

Poniedziałek (8.01.2024) – Liga Oldboyów

Pierwsi „pod siatką” staną oldboje. Dziś czekają nas dwa ciekawe spotkania. Paragraf zmierzy się z Morlinami, a Irex zagra ze Strażą. Pierwsze z wymienionych meczów może mieć ogromny wpływ na układ tabeli. Jeśli Morliny wygrają za trzy punkty, przeskoczą Fusy i zostaną nowym liderem tabeli. Z drugiej strony wynik na korzyść Paragrafu może premiować ich awansem na drugie miejsce i…wyprzedzić Morliny. Pojedynek Irexu ze Strażą będzie zaś bezpośrednim pojedynkiem o czwarte miejsce w lidze.

Wtorek (9.01.2024) – I liga siatkówki
W I lidze na dobre rozpoczynamy drugą rundę rozgrywek. Buder GA zagra z PKS Mazury, Constract z SMS II a Sigma Stretch zmierzy się z SMS I. Na boiskach nr 1 i 2 zdecydowanymi faworytami wydają się być PKS i SMS II, ponieważ są one ekipami walczącymi o podium a nawet Drużynowe Mistrzostwo Ostródy, a Buder i Constract najprawdopodobniej powalczą między sobą o utrzymanie. Najciekawsza będzie trzecia para. Sigma i SMS I w poprzednich latach dominowały ostródzką ligę siatkówki, a w tym momencie są odpowiednio na piątym i drugim miejscu.
Środa (10.01.2024) – ALTS
Po blisko miesięcznej przerwie wraca ligowa rywalizacja w pingpongowej ALTS. Okres świąteczno-noworoczny był dla tenisistów stołowych chwilą oddechu, jednak już 3 stycznia blisko 50 zawodników startowało w Noworocznym Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta Ostróda Zbigniewa Michalaka. Dla jednych był to przedsmak przed ligą, a dla innych możliwość pokazania się szerzej w ostródzkim środowisku. W 9.kolejce pod lupę warto wziąć dwa spotkania. OTSK Radisson Ostróda – OKTS Budom Orneta oraz EM Ostróda – GKS Grunwald I. Pierwsze z tych spotkań może decydować o awansie do I ligi, a drugie to konfrontacja dwóch liderów ALTS: EM Ostróda – dobrze punktował na początku sezonu i był na czele po pierwszych kolejkach oraz GKS Grunwald – obecny lider klasyfikacji generalnej. Zapowiadają się więc niezwykłe emocje!
Czwartek (11.01.2024) – II liga siatkówki
Grunwald – Zalewo, Lider – Morliny, Tyrowo – Smykówko. Tak prezentuje się rozkład jazdy na 9.kolejkę II ligi. Pierwsza runda rozgrywek powoli dobiega końca, ale jeszcze sytuacja w tabeli jest bardzo otwarta. Prowadzą Leśnicy, którzy najprawdopodobniej wygrają rundę jesienną (pokonali Paragraf i Lidera), a obecnie mają 17 punktów po sześciu rozegranych meczach. W grze o drugi stopień podium na półmetku są Paragraf, Lider, a do tego wyścigu włączyć się jeszcze Morliny. O spokojny i bezpieczny środek tabeli w najbliższy czwartek zagra Tyrowo. Jeśli pokona Smykówko, będzie mieć spokojną przewagę. Ciekawie zapowiada się ostatni pojedynek. Grunwald nie zdobył w tegorocznej kampanii jeszcze punktów, ale pokazał, że w siatkówkę grać potrafi i najprawdopodbniej pierwsza zdobycz to tylko kwestia czasu.
Piątek – niedziela (12-14.01.2024) – V Grand Prix Polski Weteranów
Bardzo dużą imprezą zakończymy najbliższy tydzień. Grand Prix Polski Weteranów w tenisie stołowym to jeden z najliczniej obsadzonych turniejów w kalendarzu Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Spodziewanych jest kilkuset uczestników, w tym liczna grupa pingpongistów z Ostródy, Warmii i Mazur jak i całej Polski. W piątek odbędzie się oficjalny trening, a w sobotę i niedzielę główne zawody. Rywalizacja toczyć się będzie w kategoriach: 40-49 lat, 50-59, 60-64, 65-69, 70-74, 75-79, 80-84, 85+.