Grad Prix o Puchar Burmistrza Miasta Ostróda w tenisie stołowym

Dodano: 16.10.2022

Wróć do aktualności

1.CEL ROZGRYWEK:

Popularyzacja tenisa stołowego.  Wyłonienie najlepszych zawodników cyklu Grand Prix o Puchar Burmistrza Ostródy.

2.ORGANIZATOR:
Organizatorem Grand Prix o Puchar Burmistrza Ostródy jest Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji.

3.TERMIN I MIEJSCE:

Turnieje będą rozgrywane w środy (19 października oraz 26 października) od godz. 19:00 w dużej hali sportowo-widowiskowej OCSiR ul. Kościuszki 22A.

1. KATEGORIE:

– do 50 lat (rocznik 1972 i młodsi)

– 51-65 lat (rocznik: 1971-1957)

– 65+ (rocznik: 1956 i starsi)

5.WARUNKI UCZESTNICTWA:

1. W rozgrywkach mogą uczestniczyć amatorzy oraz zawodnicy z licencją okresową PZTS na sezon 2021/2022 zgłoszonych lub występujących maksymalnie w trzeciej lidze WMZTS.
  2. W Grand Prix mogą występować kobiety, zgłoszone i występujące w rozgrywkach II ligi PZTS i niższych
  3. Zawodnik występujący w Grand Prix musi posiadać sprzęt i strój zgodny
    z regulaminem PZTS.

6.SYSTEM ROZGRYWEK, ZAWODNICY, KARY:

1. System rosyjski (do dwóch przegranych meczów)
  2. Mecz do trzech wygranych setów (każdy do 11 pkt.)

7.SĘDZIOWANIE:

1. Zawodnicy sędziują sobie nawzajem.

2.W sprawach nieujętych w regulaminie rozgrywek obowiązują przepisy PZTS.

1. większa liczba zdobytych punktów do klasyfikacji generalnej
  2. wyższa pozycja w pojedynczym turnieju (dot. miejsc 1-3. w klasyfikacji generalnej), w pozostałych przypadkach, zawodnicy będą klasyfikowani ex aequo.

PRZYKŁAD: Zawodnicy X i Y uzyskali łącznie 160 pkt. Zawodnik X zajął 1. i 3. miejsce w turniejach, natomiast zawodnik Y 2 i 2.miejsce. W takim przypadku, wyżej jest zawodnik X, gdyż zajął wyższe miejsce w pojedynczym turnieju.

1. w przypadku równej liczby punktów oraz takich samych miejsc w pojedynczych turniejach decyduje wynik bezpośredniego meczu (dot. miejsc 1-3. w klasyfikacji generalnej)
  2. w przypadku równej liczby punktów, takich samych miejsc w pojedynczych turniejach oraz takiej samej liczbie bezpośrednich meczów, decyduje bilans setów

PRZYKŁAD: Zawodnik X wygrał 3:0, a przegrał 1:3, natomiast zawodnik Y przegrał 0:3, a wygrał 3:1. Wyżej w klasyfikacji wówczas jest zawodnik X (bilans setów: 4:3), a niżej zawodnik Y (bilans setów: 3:4)

1. w przypadku równej liczby punktów, takich samych miejsc w pojedynczych turniejach oraz równych wynikach bezpośredniego meczu, zawodnicy grają „złotego seta” (dot. miejsc 1-3. w klasyfikacji generalnej)

1. w przypadku równej liczby punktów, takich samych miejsc w pojedynczych turniejach oraz braku bezpośredniego pojedynku, zawodnicy grają „złotego seta” (dot. miejsc 1-3. w klasyfikacji generalnej)

9.WPISOWE:

1. 10 zł za turniej od uczestnika (płatne gotówką na miejscu)
  2. Zawodnicy uczestniczący w Grand Prix są ubezpieczeni przez organizatora – OCSiR.

1. NAGRODY:
  2. Trzej najlepsi zawodnicy klasyfikacji generalnej w każdej kategorii otrzymają puchary i nagrody rzeczowe podczas I kolejki Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego – 2 listopada (środa), godz. 19:00
  3. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
  4. Zapisy do turnieju są przyjmowane na miejscu, w godz. 18:00-18:30
  5. O sprawach spornych decyduje Organizator.
  6. Zawodnik decydujący się na udział w turnieju automatycznie akceptuje regulamin.
  7. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w powyższym regulaminie.