Siatkarska I liga na półmetku

Dodano: 21.12.2022

Wróć do aktualności

Tytuł jest  nieprecyzyjny, ponieważ został do rozegrania jeszcze jeden zaległy mecz I rundy I ligi siatkówki pomiędzy drużynami PKS Mazury i SMS II, co może zmienić dotychczasową kolejność drużyn w czołówce tabeli po I rundzie zmagań. Dużo się działo we wtorkowy wieczór szczególnie w dwóch meczach zakończonych w pięcie setach, ale po kolei. Dwie najlepsze drużyny z ubiegłego sezonu Sigma Stretch i SMS I walczyły o zwycięstwo do ostatniej piłki, stąd wynik 5 seta brzmi 15:13 dla Sigma Stretch. W pierwszych dwóch setach banalne błędy w końcówkach setów nie pozwoliły wygrać ubiegłorocznym mistrzom. Druga pięciosetówka była niespodziewana z uwagi na okrojony – czteroosobowy skład Buder GA. Zdecydowani faworyci z SMS II do tej pory nie ponieśli porażki, a ich gra wczoraj pozostawiała dużo do życzenia. Szacunek dla Buder GA – rutyniarze pokazali wolę walki do końca. Pozostający do wtorku bez zwycięstwa TECH-BET wreszcie zdobył upragnione 3 punkty zwyciężając Constract w stosunku 3:1 w setach i opuścił tym samym ostatnie miejsce w tabeli.

Na „pudle”  po I rundzie znajdują się: 1 miejsce: SMS I – 13 pkt., 2 miejsce: SMS II -12 pkt. ( jeden mecz zaległy do rozegrania), 3 miejsce: Sigma Stretch – 12 pkt.

Wyniki meczów 7 kolejki I rundy I ligi siatkówki – 20.12.2022r.:

SMS II – BUDER GA               3 : 2 (22,-16,-20,15,11)

SMS I – SIGMA STRETCH     2 : 3 (26,27,-15,-17,-13)

CONSTRACT – TECH-BET    1 : 3 (-17,20,-21,-18)

Rozpoczęcie II rundy I ligi w dniu 3 stycznia 2022r. (wtorek) w hali OCSiR ul. Kościuszki 22A o godzinie 19:30. Rozpoczęcie meczów – godzina 20;00.