SMS II mistrzem, dwie niewiadome w II lidze siatkówki

Dodano: 09.03.2022

Wróć do aktualności

Tyrowo pokonało Lider 50+ 3:2  i wysunęło się na prowadzenie w wyścigu o trzecie miejsce na koniec rozgrywek II ligi siatkówki. Drugi zaległy pojedynek zaplanowany na wtorkowy wieczór nie odbył się. SMS II wygrał walkowerem z Paragrafem 22 i zapewnił sobie mistrzostwo ligi.  Równocześnie uzyskali awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

Choć początkowo tego nie zapowiadało, w konfrontacji: Tyrowo – Lider widzieliśmy pięć setów. Obie drużyny pokazały, że są bardzo zainteresowane najniższym stopniem podium na koniec sezonu, jednak minimalnie lepsze okazało się Tyrowo, wygrywając w decydującym secie 15:13. Najbardziej nieobliczalna ekipa tego sezonu prowadziła już 2:0 i wydawało się, że „zamknie” całe spotkanie w trzech odsłonach. Tak się jednak nie stało. Lider wygrał dwa sety i mimo porażki ma jeszcze dość duże szanse na trzecie miejsce.

O piątą pozycję walczy natomiast Paragraf z Morlinami. W dużo lepszej sytuacji jest Paragraf, który jeżeli wygra choćby 3:2 z Liderem w ostatniej kolejce, nie będzie musiał oglądać się za plecy. Morliny za to muszą postawić wszystko na jedną kartę. Tylko zwycięstwo z Tyrowem przedłuża ich szansę na wyższą pozycję w końcowej klasyfikacji.

Ostatnia kolejka rozegrana zostanie w czwartek, 10 marca. Lider zagra z Paragrafem, a Morliny z Tyrowem. Awansem swój ostatni mecz rozegrali zawodnicy drużyn SMS II i SMS III. Niespodziewanie za trzy punkty wygrała „trójka”, jednak w tym przypadku nie miało to wpływu na końcowy układ tabeli.