W NOCNYM TURNIEJU RYWALIZACJA TRWAŁA DO 4 RANO !

Dodano: 02.07.2018

Wróć do aktualności

Po 6 latach przerwy Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji wspólnie z Gazetą Ostródzką reaktywowało Nocny Turniej Siatkówki Plażowej!

W zmaganiach udział wzięło 26 par. W eliminacjach o 10 miejsc w Turnieju Głównym 20 par rozegrało mecze systemem „pucharowym”- przegrany zespół odpada z turnieju.

6 par zostało rozstawionych- 5 najlepszych par w cyklu „Grand Prix LATO 2017” oraz para ostródzka Mateusz Szymański/Arkadiusz Sółkowski otrzymały „dzikie karty”
od organizatorów. W turnieju głównym 16 par rozegrało mecze systemem brazylijskim – druga porażka eliminuje parę z turnieju. Mecze – do 2 wygranych setów do 15 pkt. , przy wyniku 1:1 w setach trzeci set także do 15 pkt.
Cztery najlepsze pary z Olsztyna rozegrały pomiędzy sobą mecze półfinałowe.
Wśród nich byli m.in. zawodnicy drużyny z Plusligi „Indykpol AZS Olsztyn” – Mateusz Kańczok i Jakub Zabłocki.
Najlepsze ostródzkie pary: Mateusz Jaworski/Kuba Michalak i Arkadiusz Sółkowski/Mateusz Szymański zajęły miejsca 7-8 w turnieju.

Najlepsza „czwórka” turnieju:

1 – Rafał Maluchnik/Michał Tomczak
2 – Patryk Tyszka/Michał Głowacki
3 – Mateusz Kańczok/Jakub Zabłocki
4 – Piotr Szostek/Wiktor Mielczarek

Cztery najlepsze pary otrzymały nagrody finansowe, oraz rzeczowe: weekendowe karnety na Wyciąg Nart Wodnych w Ostródzie i sprzęt sportowy.

Wśród uczestników rozlosowano weekend w 4-gwiazdkowym hotelu Anders!

Organizatorami turnieju byli: Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji, oraz „Gazeta Ostródzka”.