Weź udział w 6. PKO Biegu Charytatywnym!

Dodano: 29.08.2022

Wróć do aktualności
Weź udział w 6. PKO Biegu Charytatywnym, wesprzyj psychologię dziecięcą
  • 24 sierpnia na stronie www.pkobiegcharytatywny.pl ruszyły zapisy na 6. PKO Bieg Charytatywny.
  • Zawody odbędą się 24 września 2022 r. na stadionach 12. miast Polski. Bieg główny ruszy o godz. 10:00, a o 12:00 wystartuje PKO Bieg Charytatywny Młodych.
  • Biegacze będą rywalizować w Łomży, Biłgoraju, Stalowej Woli, Zakopanem, Rypinie, Ostródzie, Sieradzu, Sochaczewie, Koszalinie, Zielonej Górze, Polkowicach i Katowicach.
  • Celem tegorocznego PKO Biegu Charytatywnego jest wsparcie psychologii i psychiatrii dziecięcej.

Zawody odbędą się 24 września na stadionach 12. miast w Polsce. W zamian za zaangażowanie uczestników, Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże środki, które wesprą opiekę psychologiczną tam, gdzie zapotrzebowanie na nią jest szczególnie wysokie, czyli w domach dziecka i placówkach opiekuńczo-wychowawczych.

PKO Bieg Charytatywny to ogólnopolska inicjatywa, która pod hasłem „Pomagamy z każdym krokiem” odbywa się na stadionach lekkoatletycznych w 12. miastach w całej Polsce. W tym roku będzie można pobiec w Łomży, Biłgoraju, Stalowej Woli, Zakopanem, Rypinie, Ostródzie, Sieradzu, Sochaczewie, Koszalinie, Zielonej Górze, Polkowicach i Katowicach.

W biegu startują pięcioosobowe sztafety, które przez godzinę pokonują kolejne okrążenia stadionów. Każdy z członków drużyny musi pokonać co najmniej jedno okrążenie. Zmiana odbywa się po przekazaniu pałeczki.
Po biegu głównym odbędzie się PKO Bieg Charytatywny Młodych, w którym wystartują dzieci do 13. roku życia, pokonując – w zależności od wieku – dystanse 100, 200 lub 400 metrów.
Gwarancję startu zapewnia nadanie numeru startowego, który jest przydzielany po zaksięgowaniu opłaty startowej. Minimalna opłata za pakiet startowy drużyny wynosi 50 zł i jest przekazywana na cel charytatywny biegu.
Cel 6. PKO Biegu Charytatywnego można także wesprzeć dokonując dobrowolnej wpłaty na konto Fundacji PKO Banku Polskiego: 10 1020 1068 0000 1302 0282 5065.
PKO Bieg Charytatywny to wyjątkowa inicjatywa, w której wszyscy zawodnicy czują się zwycięzcami, a każdy jego uczestnik może pomagać. W tym roku środki finansowe zostaną przekazane na wsparcie psychologii i psychiatrii dziecięcej.
W dobie pandemii, inwazji nowych technologii oraz wojny na Ukrainie, dzieci i młodzież coraz częściej zmagają się z zaburzeniami natury psychicznej, dlatego też specjalistyczna pomoc oraz opieka w tym zakresie są ważną i pilną potrzebą.
Fundacja PKO Banku Polskiego postanowiła w tym roku wesprzeć opiekę psychologiczną tam, gdzie zapotrzebowanie na nią jest szczególnie wysokie, czyli w domach dziecka i placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Ze względu na lokalizacje 6. PKO Biegu Charytatywnego możliwe jest wsparcie m. in. Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.
Ambasadorzy 6. PKO Biegu Charytatywnego
PKO Bieg Charytatywny wspierają jego ambasadorki, utytułowane polskie lekkoatletki: Joanna Jóźwik i Sofia Ennaoui. Tegorocznych biegaczy wspierać będą również m.in. Paweł Januszewski, z którym będzie można spotkać się w Sochaczewie.

 

ZAPISY dla dorosłych : https://zapisy.sts-timing.pl/pko/register.php

 

ZAPISY dla dzieci : https://zapisy.sts-timing.pl/pko/register-child.php