Beemka przypieczętowała tytuł, Leśnicy i SMS na podium!

Dodano: 03.03.2025

Wróć do aktualności

Zakończyliśmy rozgrywki I ligi siatkówki. Pierwsze w historii mistrzostwo przypieczętowała Beemka Volley Gdańsk, wygrywając bez straty seta z Leśnikami. W meczu na szczycie najciekawszy był trzeci set, ponieważ zakończył się wynikiem 28:26.

W drugim spotkaniu tego wieczoru SMS I pokonał Alumat 3:2. Wydawało się, że będzie szybko w trzech odsłonach, ale jednak Alumat był w stanie doprowadzić do piątej partii. W niej, lepsi okazali się siatkarze „jedynki” SMS, czym przypieczętowali sobie trzecie miejsce w rozgrywkach.

Poznaliśmy końcową tabelę rozgrywek. Po Mistrzostwo sięgnęła Beemka, a srebrne i brązowe medale wywalczyli Leśnicy oraz SMS I. Kolejne miejsca zajęli Alumat, SMS II, Buder GA i PKS Mazury, który spadł do II ligi.

Wyróżnieni w poszczególnych drużynach zostali: Marceli Kucharczuk (SMS I), Monika Szymańska (Alumat), Kacper Gut (Leśnicy), Szymon Wolak (SMS II), Maciej Rzepczyński (Beemka Volley Gdańsk), Paweł Gołębiewski (Buder GA), Artur Uścinowicz (PKS Mazury).

Wyniki ostatniej kolejki:

Beemka Volley Gdańsk – Leśnicy 3:0 (25:18, 25:22, 28:26)

SMS I – Alumat 3:2 (25:22, 25:16, 21:25, 21:25, 15:12)

PKS Mazury – SMS II 0:3 (walkower)

Tabela końcowa:

LP. NAZWA MECZE PKT. SETY MAŁE PKT. MIEJSCE
1 BEEMKA V GDAŃSK 12 32 33:6 878:711 I
2 LEŚNICY 12 25 28:17 1032:905 II
3 SMS I 12 22 27:21 1092:862 III
4 ALUMAT 12 18 24:24 1040:949 IV
5 SMS II 12 16 24:26 1120:1030 V
6 BUDER GA 12 8 14:31 896:979 VI
7 PKS MAZURY 12 5 8;33 545:974 VII