Beemka Volley Gdańsk liderem I ligi siatkówki

Dodano: 19.11.2024

Wróć do aktualności

Trzy kolejki mają za sobą siatkarze rywalizujący w I lidze siatkówki organizowanej przez Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji. W hali OCSiR na ten moment najlepiej sobie radzi Beemka Volley Gdańsk, która jeszcze nie przegrała seta i jest liderem tabeli. 

Miniona seria spotkań wskazała faworytów tego sezonu. Jeżeli ktoś pokonuje SMS I w stosunku 3:0, to tylko śmiało potwierdza swoje aspiracje do mistrzostwa. I tak też było w przypadku Beemki Volley, która wygrała sety kolejno do 22, 23 i 19. Pierwszy raz „za trzy” mają za sobą też Leśnicy, po zwycięstwie nad Policjantami z PKS Mazury. Jedyny czterosetowy pojedynek oglądaliśmy na boisku numer 1. Tam mierzyły się SMS II – ubiegłoroczny mistrz oraz Buder GA. Niespodziewanie wygrali Ci drudzy, potwierdzając tylko, że w tym sezonie każdy może wygrać z każdym.

Wyniki 3.kolejki:

SMS II – Buder GA 1:3 (18:25, 25:21, 21:25, 25:27)
Beemka Volley Gdańsk – SMS I 3:0 (25:22, 25:23, 25:19)
Leśnicy – PKS Mazury 3:0 (25:15, 25:22, 26:24)
Tabela:
LP. NAZWA MECZE PKT. SETY MAŁE PKT. MIEJSCE
1 BEEMKA V GDAŃSK 2 6 6:0 150:110 I
2 LEŚNICY 3 6 8:5 285:265 II
3 SMS I 3 5 6:6 271:163 III
4 ALUMAT 1 3 3:0 75:52 IV
5 BUDER GA 2 3 3:4 150:164 V
6 PKS MAZURY 2 0 1:6 149:176 VI
7 SMS II 3 0 3:9 241:282 VII

Kolejna seria spotkań już za tydzień – 26 listopada. Wówczas na boisku nr 1 zagrają SMS II – PKS Mazury, boisko nr 2: Alumat – Leśnicy, boisko nr 3: Buder GA – Beemka Volley Gdańsk. Wszystkie spotkania sędziować będzie SMS I.