Concordia zdobyła w Ostródzie Wojewódzki Puchar Polski

Dodano: 24.06.2024

Wróć do aktualności

Na Stadionie Miejskim przy ul. 3 Maja w Ostródzie odbył się finał Bank Spółdzielczy w Szczytnie Wojewódzkiego Pucharu Polski. Zdobywcą trofeum została Concordia Elbląg, która w wielkim finale aż 6:1 pokonała Tęczę Biskupiec.

Już od pierwszych minut widać było przewagę zespołu z Elbląga. Po niespełna kwadransie gry było już 2:0 dla elblążan, po golach Joao Augusto i Piotra Jakubowskiego. Do przerwy „Słoniki” strzeliły jeszcze jednego gola i na przerwę schodziły z trzybramkową zaliczką. Wynik jednak mógł być zupełnie inny, gdyż Tęcza również miała swoje szanse na gola.

W drugiej połowie „Tęczowi” zaryzykowali, lecz Concordia konsekwentnie grała swoją piłkę. Po kilkunastu minutach drugiej części spotkania ponownie do siatki trafiali Augusto i Jakubowski. Ten pierwszy strzelił hat-tricka i został wybrany MVP meczu! W końcówce honorowego gola dla Tęczy zdobył Tomasz Strzelec, a kropkę nad „i” postawił Kacper Sionkowski.

Concordia po raz czwarty sięgnęła po Wojewódzki Puchar Polski. Tym samym w klasyfikacji wszechczasów „dogoniła” Sokół Ostróda. Rekordzistą pod względem triumfów w WPP jest Olimpia Elbląg – 5 triumfów.

Concordia Elbląg – Tęcza Biskupiec 6:1 (3:0)

Gole dla Concordii: Joao Augusto 7′, 39′, 75′, Piotr Jakubowski 13′, 62′, Kacper Sionkowski 88′

Gol dla Tęczy: Tomasz Strzelec 81′