I koniec! Tenisiści stołowi zakończyli sezon

Dodano: 11.05.2023

Wróć do aktualności

Ponad osiem miesięcy w rozgrywkach indywidualnych i drużynowych rywalizowali tenisiści stołowi z Warmii i Mazur i okolic podczas rozgrywek organizowanych przez Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji. W minioną środę odbył się ostatni turniej z cyklu Grand Prix o Puchar Burmistrza Ostródy, wieńczący sezon 2022/2023.

Najlepsi w klasyfikacji generalnej w poszczególnych kategoriach okazali się Jakub Gołaszewski (do 50 lat), Franciszek Jastrzębowski (50-65 lat) oraz Bolesław Krawczyk (65+). Dwaj pierwsi wygrali oba turnieje z ramienia wiosennego cyklu, Krawczyk natomiast 26 kwietnia był pierwszy, a 10 maja drugi za Ryszardem Gruszkiewiczem.

Koniec sezonu to także czas rozdania nagród. Uhonorowani zostali najlepsi zawodnicy cyklu Grand Prix oraz najlepsze drużyny rywalizujące w ALTS. Puchary otrzymali pingpongiści za miejsca 1-3 w Grand Prix o Puchar Burmistrza Ostródy, a puchary oraz nagrody rzeczowe trafiły do trzech najlepszych drużyn ALTS, a także najlepsza trójka rankingu indywidualnego tj. Jakub Gołaszewski, Kamil Jurkiewicz (obaj: Erjot Plandeki I) oraz Dariusz Sikora (OSK Świt).

Przypomnijmy, w końcowej klasyfikacji Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego w Ostródzie najlepsi okazali się tenisiści stołowi Erjotu Plandeki I, którzy po raz drugi z rzędu wywalczyli Drużynowe Mistrzostwo Ostródy. Drugie miejsce zajął Radisson Blu Ostróda, a trzecie Auto Serwis Iława Team.

Końcowa tabela dostępna jest tutaj: https://ocsir.pl/league/liga-tenisa-stolowego/

Na zdjęciu najlepsza drużyna ligi – Erjot Plandeki I oraz jednocześnie trzech najlepszych zawodników Grand Prix o Puchar Burmistrza Ostródy w kat. do 50 lat.

Od lewej: Tadeusz Czyczel (Dyrektor OCSiR), Kamil Jurkiewicz, Robert Radzikowski, Jakub Gołaszewski, Adam Pydyn, Wojtek Chrząszcz (organizator ligi ALTS i turniejów cyklu Grand Prix)