Michał Małachowski zwycięzcą Ostródzkiego Turnieju Darta!

Dodano: 27.04.2024

Wróć do aktualności

Cieszący się sporym zainteresowaniem Ostródzki Turniej Darta przeszedł do historii! W sobotę, 27 kwietnia w małej hali OCSiR od rana odbywały się zmagania „pod tarczą”. Najlepszy w stawce 16 zawodników okazał się Michał Małachowski, który w finale pokonał Łukasza Sokołowskiego 5:1. Trzecie miejsce wywalczył Andrzej Rudziński.

Turniej został podzielony na fazę grupową oraz pucharową. Uczestnicy zostali podzieleni na cztery czteroosobowe grupy, a dwóch najlepszych zawodników uzyskiwało promocję do ćwierćfinału. Faza grupowa i 1/4 finału rozgrywane były do trzech wygranych legów, półfinały i mecz o trzecie miejsce do czterech, a wielki finał do pięciu wygranych legów. W turnieju mieliśmy również trzy wartości 180-punktowe. Dwie z nich uzyskał Michał Małachowski – triumfator zawodów, a jedną Łukasz Sokołowski – finalista. Zawodnik, który uzyskał największą ilość „maxów” otrzymał specjalną statuetkę ufundowaną przez OCSiR.

Ogromne podziękowania kierujemy do Iławskiej Grupy Darta za pomoc przy organizacji turnieju. Cieszymy się również z obecności Gdyńskiego Stowarzyszenia Steel Darta „Błyskawica” Gdynia.