Morliny i Tyrowo za „trzy” na inaugurację II rundy

Dodano: 23.02.2024

Wróć do aktualności

W II lidze siatkówki rozpoczęła się druga runda rozgrywek. Zwycięstwa na inaugurację odniosły Morliny oraz Tyrowo, które pokonały odpowiednio Grunwald i Zalewo. Tym samym obie ekipy umocniły się w środku tabeli i zbliżyły się do ligowej czołówki.

Pierwsze dwa sety pojedynku Morlin z Grunwaldem odbyły się bez historii. „Berlinki” pewnie i szybko wygrały dwie pierwsze odsłony, dzięki czemu po niewiele ponad 30 minutach gry było już 2:0. Trzeci set był zdecydowanie najbardziej emocjonujący, a późniejsi zwycięzcy musieli się sporo napocić aby dopiąć sukces. Wygrali 26:24, jednak dla Grunwaldu należą się brawa za walkę.

W drugim meczu mieliśmy nieco więcej emocji. Tyrowo odniosło kolejne zwycięstwo i chce aspirować do ligowej czołówki. Już teraz zrównało się punktami z Liderem, jednak pamiętajmy że ekipa z Tyrowa ma o jeden mecz rozegrany więcej. Zespół, którego kapitanem jest Malwina Rychlicka po czterech partiach pokonał Zalewo i zainkasował bardzo ważne trzy punkty.