Ostróda CUP 2017

Dodano: 14.06.2017

Wróć do aktualności

IV Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców U -11 Ostróda CUP 2017 za nami. 9 czerwca do Ostródy blisko 240 piłkarzy z 16 drużyn z Polski i zagranicy. Ceremonia otwarcia i prezentacja zespołów odbyła się w Amfiteatrze nad nabrzeżem Jeziora Drwęckiego. Wszyscy czekali tak naprawdę na jeden moment – na losowanie grup, a dokonał tego menadżer Roberta Lewandowskiego, były piłkarz Legii Warszawa Cezary Kucharski.

Uczestnicy Ostróda CUP 2017:
1. Liverpool F.C.
2. West Bromwich Albion
3. Feyenoord Rotterdam
4. St. Kevin’s Boys
5. Kapaty Lwów
6. Legia Warszawa
7. Jagiellonia Białystok
8. Arka Gdynia
9. Wisła Płock
10. Drukarz Warszawa
11. FC Wrocław Academy
12. Juventus Academy Toruń
13. SMS Łódź
14. Akademia Piłkarska Ostróda
15. Sokół Ostróda
16. Stomil Olsztyn

Po ceremonii dekoracji, rozpoczęła się trzy dniowa rywalizacja na najładniejszym kompleksie sportowo- rekreacyjnym na Warmii i Mazurach i trzeba przyznać, że od pierwszych spotkań byliśmy świadkami niesamowitych meczy. Podczas turnieju rozegrano 89 spotkań.
W wielkim finale Feyenoord Rotterdam zmierzył się z St. Kevin’s Boys. Walka na boisku była niesamowita, piłkarze zgotowali kibicom prawdziwe piłkarskie widowisko. Wielkimi zwycięzcami turnieju zostali zawodnicy Feynoordu Rotterdam.
W meczu o 3 miejsce zmierzyły się ze sobą dwa angielskie zespoły Liverpool i West Bromwich Albion. Po regulaminowym czasie gry był remis 1:1 i to rzuty karne zadecydowały o tym, że West Brmowich Albion wywalczył w Ostródzie 3 miejsce.
Tradycją Ostróda CUP jest rozegranie meczu o Superpuchar, w którym spotyka się zwycięzcą turnieju , ze zwycięzcą Ligii Mistrzów. Feyenoord Rotterdam wygrał z Legią Warszawa 6:0 i został podwójnym zwycięzcą Ostróda CUP. Najlepszym bramkarzem Ostróda CUP został wybrany golkiper St Kevin’s Boys, tytuł MVP turnieju powędrował do piłkarza Feynoordu Rotterdam, a królem strzelców z 11 trafieniami został piłkarz Drukarza Warszawa Adrian Boguszewski. Ze wszystkich 16 zespołów wyłoniono najlepszych graczy w danej drużynie. Wszyscy uczestnicy Ostróda CUP otrzymali pamiątkowe medale, puchary i nagrody rzeczowe.

Klasyfikacja końcowa:
1. Feyenoord Rotterdam
2. St. Kevin’s Boys
3. West Bromwich Albion
4. Liverpool
5. Drukarz Warszawa
6. Wisła Płock
7. Karpaty Lwów
8. SMS Łódź
9. Legia Warszawa
10. Arka Gdynia
11. Akademia Piłkarska Ostróda
12. Juventus Academy Toruń
13. FC Wrocław Academy
14. Jagiellonia Białystok
15. Sokół Ostróda
16. Stomil Olsztyn

Więcej zdjęć na FB: https://www.facebook.com/ostrodacup/