Pierwszy dzień XXXIV Ostródzkich Biegów Ulicznych z fantastyczną frekwencją!

Dodano: 17.05.2024

Wróć do aktualności

Piękna słoneczna pogoda i wspaniała rywalizacja towarzyszyły podczas pierwszego dnia XXXIV Ostródzkich Biegów Ulicznych. Na Stadionie Lekkoatletycznym im. Zdzisława Krzyszkowiaka w klasyfikacji generalnej najwyżej uplasowali się reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 4, a miejsca na podium uzupełnili SP Idzbark oraz SP 3.

Młodzi sportowcy ze szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Ostróda rywalizowali na czterech dystansach. Klasy I-II pobiegły na 300 metrów, klasy III-IV na 500, V-VI na 600, VII i VIII na 800 metrów.

Zwycięzcami poszczególnych biegów zostali: Sandra Kurowfejska (SP 4) – klasy I-II dziewcząt, Kornel Dziuk (SP Idzbark) – I-II chłopców, Maja Olszewska (SP 3) – III-IV dziewcząt, Szymon Sadowski (SP 1) – III-IV chłopców, Izabela Sikorska (SP Idzbark) – V-VI dziewcząt, Dawid Bąkowski (SP 4) – V-VI chłopców, Oliwia Wiszowata (SP 1) – VII-VIII dziewcząt, Gabriel Sztybor (SP 5) – VII-VIII chłopców.

Drużynowa klasyfikacja generalna:

1.SP 4 – 95 pkt

2.SP Idzbark – 88 pkt

3.SP 3 – 77 pkt

4.SP 1 – 49 pkt

5.SP Durąg – 46 pkt

6.SP 5 – 35 pkt

7.SP 2 – 14 pkt

8.SMS – 13 pkt

9.SP 6 – 12 pkt

10.SP Brzydowo – 8 pkt

 

Czołowe trójki poszczególnych Biegów Szkół Podstawowych w ramach XXXIV Ostródzkich Biegów Ulicznych

Klasy I-II dziewcząt (roczniki 2016-2015) – dystans 300 metrów:

1.Sandra Kurowfejska – SP 4

2.Zuza Janowicz – SP 4

3.Hania Tomaszewska – SP 4

Klasy I-II chłopców (roczniki 2016-2015)  – dystans 300 metrów:

1.Kornel Dziuk – SP Idzbark

2.Antoni Jarząbek – SP 4

3.Błażej Żeberek – SP Brzydowo

Klasy III-IV dziewcząt (roczniki 2014-2013) – dystans 500 metrów:

1.Maja Olszewska (SP 3)

2.Paulina Krawczyk (SP Idzbark)

3.Nadia Matuszewska (SP 5)

Klasy III-IV chłopców (roczniki 2014-2013) – dystans 500 metrów:

1.Szymon Sadowski – SP 1

2.Szymon Furda – SP Idzbark

3.Maks Strygun – SP 4

Klasy V-VI dziewcząt (roczniki 2012-2011) – dystans 600 metrów:

1.Izabela Sikorska – SP Idzbark

2.Lena Matwis – SP Idzbark

3.Alicja Gorzkowska – SP 2

Klasy V-VI chłopców (roczniki 2012-2011) – dystans 600 metrów:

1.Dawid Bąkowski – SP 4

2.Karol Jasieniewski – SP Idzbark

3.Jędrek Kowalski – SP 3

Klasy VII-VIII dziewcząt (roczniki 2010-2009) – dystans 800 metrów:

1.Oliwia Wiszowata (SP 1)

2.Julia Żmijewska (SP 4)

3.Lena Marcinkowska (SMS)

Klasy VII-VIII chłopców (roczniki 2010-2009) – dystans 800 metrów:

1.Gabriel Sztybor (SP 5)

2.Arek Kozłowski (SP Durąg)

3.Patryk Nowicki (SP 3)