Trochę Orlik, trochę Hala – Turniej Koszykówki 3×3 dla Ziomków Działdowo

Dodano: 05.07.2024

Wróć do aktualności

W mieszanym – jak się okazało – Turnieju Koszykówki 3×3 dziewięć drużyn stanęło do rywalizacji o miano najlepszej ekipy na ziemi ostródzkiej. W zawodach, które rozegrany zostały docelowo na Orliku przy ul. 21 Stycznia, a później awaryjnie z powodu deszczu przeniesione na Małą Halę OCSiR przy ul. Kościuszki najlepsi okazali się koszykarze Ziomków Działdowo.

Zawody rozpoczęły od fazy grupowej, w której po dwie najlepsze ekipy wchodziły do półfinału, zespoły z miejsc 3-4 zagrały o miejsca 5-8, natomiast 5.drużyna z grupy B (pięciozespołowa) zakończyła turniej na dziewiątym miejscu.

Do półfinałów awansowali Ziomki Działdowo, Kiedy Skakaliśmy – grupa A, Weedy oraz JBC – grupa B. O finał Ziomki pokonały Weedy, natomiast po wielkich emocjach (do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka) Kiedyś Skakaliśmy wygrali z JBC.

W wielkim finale widać było powiew dobrej koszykówki. Drużyna z Działdowa wygrała to spotkanie, jednak trzeba przyznać, że musieli wycisnąć z siebie litry potu aby zwyciężyć ostródzkich wyjadaczy basketu. O brąz Weedy zwyciężyły JBC. W tym starciu nie zabrakło mocnych starć, kontrowersji i dyskusji.

Spokojną i przyjacielską rywalizację mieliśmy o pozycje 5-8. W tej części najlepsi okazali się koszykarze Skibidi Toilet, wyprzedzając kolejno Kormoran, Bażyn Bulls oraz Drużynę Odkupienia. Dziewiąta lokata przypadła dziewczętom grającym pod nazwą Bałwanki.

Turniej odbił się dość szerokim echem na lokalnym podwórku. Do Ostródy przyjechali zawodnicy z Olsztyna, Działdowa, Iławy czy Nidzicy.

Klasyfikacja końcowa Turnieju Koszykówki 3×3 w Ostródzie: