Startujemy z ligą tenisa stołowego ! Zapraszamy do zapisów !

Dodano: 17.11.2020

Wróć do aktualności
REGULAMIN ROZGRYWEK DRUŻYNOWYCH  AMATORÓW W TENISIE STOŁOWYM O MISTRZOSTWO OSTRÓDY – 2020/2021
1. Cel.
Wyłonienie najlepszej drużyny amatorskiej w Ostródzie. Popularyzacja aktywnego wypoczynku wśród młodzieży i dorosłych.
2. Termin i miejsce:
Mecze będą rozgrywane w czwartki od godz. 20.00 w małej hali sportowo-widowiskowej OCSiR ul. Kościuszki 22A. 1 kolejka – 3.12.2020r. g. 20:00
3. Organizatorzy:
Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji.
4. Warunki uczestnictwa:
Zawodnicy rozpoczynający rozgrywki w jednej z drużyn nie mogą grać w innej do końca ligi. W przypadku stwierdzenia udziału zawodnika nieuprawnionego do gry w czasie trwania rozgrywek, zespół przegrywa spotkania rozegrane z udziałem tego zawodnika walkowerem, natomiast drużyna może uczestniczyć w dalszych rozgrywkach bez udziału tego zawodnika. W rozgrywkach mogą uczestniczyć amatorzy oraz zawodnicy z licencją okresową PZTS na sezon 2020/2021 zgłoszonych lub występujących maksymalnie w trzeciej lidze WMZTS. Wyjątkiem są zawodnicy zgłoszeni do wyższych lig, którzy nie ukończyli lat szesnastu. Karencja dla zawodniczek i zawodników Ekstraklasy, I i II ligowych rozgrywek PZTS wynosi jeden rok od daty rozegrania meczu. Zawodnik występujący w barwach klubowych musi posiadać sprzęt i strój zgodny z regulaminem PZTS.
5. System rozgrywek, zawodnicy i kary:
Drużyny w lidze grają systemem „każdy z każdym” (mecz i rewanż). Drużyna oddająca walkowerem trzy mecze w lidze zostanie wycofana z rozgrywek a rozegrane przez nią mecze zostaną anulowane.
W meczu rozgrywanych będzie maksymalnie pięć gier: cztery single + debel. Wszystkie gry do trzech wygranych setów (do 11 pkt.). W protokole meczowym musi być zgłoszonych: co najmniej dwóch zawodników z danego zespołu (bez podziału na płeć).
Drużyna może zgłosić do ligi minimalnie dwóch, a maksymalnie czterech zawodników (trzeci i czwarty zawodnik najpóźniej do trzeciej kolejki rozgrywek). Gospodarz meczu – drużyna wymieniona w terminarzu rozgrywek na pierwszym miejscu.
6. Sędziowanie:
Zawodnicy obu grających w meczu drużyn sędziują sobie nawzajem.
W sprawach nie ujętych w regulaminie rozgrywek obowiązują przepisy PZTS.
7. System rozgrywek:
Mecz drużynowy:
A- X
B- Y
Gra podwójna
A-Y
B-X
8.Punktacja:
Punktacja: wygrana – 3 pkt., remis – 1 pkt., przegrana lub walkower – 0 pkt.
O kolejności miejsc w końcowej tabeli decydują:
– większa liczba zdobytych punktów
– lepszy wynik bezpośredniego meczu lub meczy pomiędzy drużynami o tej samej liczbie punktów (pomocnicza tabela przy więcej niż dwóch drużynach o tej samej liczbie zdobytych punktów)
– lepszy stosunek setów lub „małych punktów” z całej ligi, przy identycznym stosunku, większa ilość zdobytych setów lub „małych punktów”.
9. Wpisowe:
– 100 zł. od drużyny
WARUNKIEM UCZESTNICTWA W LIDZE JEST WPŁATA
WPISOWEGO ZA LIGĘ DO DNIA 3.12.2020
Zawodnicy uczestniczący w lidze są ubezpieczeni przez organizatora – OCSiR.
10. Nagrody:
Trzy najlepsze drużyny w lidze otrzymają po zakończeniu rozgrywek puchary i nagrody rzeczowe.
11. Postanowienia końcowe:
Kapitanowie drużyn otrzymają na zebraniu organizacyjnym niniejszy regulamin i zobowiązują się przestrzegać go oraz zapoznać z nim zawodników swojej drużyny.
Zgłoszenie nowego zawodnika może być dokonane DO TRZECIEJ KOLEJKI. Zakład pracy, firma – może zgłosić dwie lub więcej drużyn do ligi wyłącznie z imiennymi składami swych drużyn (wykluczone przechodzenie zawodnika z drużyny do drużyny).
Organizator sobie zastrzega, że w przypadku dużej ilości chętnych, mogą powstać dwie ligi tj. Ostródzka Liga Amatorów (do 50 lat), Ostródzka Liga Oldboyów (powyżej 50 lat)
Zgłoszenia przyjmowane są na adres mailowy: organizatorzy@ocsir.pl lub na numer telefonu: 508 612 732 do 27 listopada (piątek).